10% na wszystko WPISZ KOD: LATO10 *powżej 50zł, nie łączy się z innymi kodami oraz promocjami
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Książki dla dzieci 1-3 lat

( ilość produktów: 11 )

Otwórz drzwi do świata książek dla maluchów! Książki dla 2 lata i 3 latka!

Ukończony pierwszy rok życia dziecka to wyjątkowy i ekscytujący czas, gdzie zacznie ono odkrywać świat poprzez obrazki i słowa, poznawać kolory i emocje. To również moment pożegnania się ze smoczkiem czy nauki załatwiania swoich potrzeb w toalecie. Książki dla dzieci to świetny wybór, by wspierać rozwój dziecka na każdym etapie i pomóc mu zrozumieć nadchodzące wydarzenia. W naszym sklepie znajdziesz odpowiednie i polecane książki dla dzieci w wieku 1-3 lat.

Literatura dla dzieci 1+ - zapraszamy do podróży po fascynującym świecie maluchów

Dla dorosłego rodzica sytuacje z książeczek dla dzieci w wieku 1-3 lat są oczywiste i proste, jednak dla dwulatka to ogrom wiedzy i frajdy. Książeczki dla maluchów są dopasowane do ich rozwoju, teksty są proste i zrozumiałe, a ilustracje wyraźne. Dzięki temu maluszek jest zachęcany do opowiadania tego, co widzi - rozwija to nie tylko umiejętność mowy, ale także pogłębia więź z rodzicami.

Książeczka z okienkami - angażowanie dziecka do zabawy i czytania

Książeczki aktywizujące to idealny sposób na rozwijanie umiejętności dziecka poprzez zabawę. Kolorowe ilustracje zachęcają maluszka do oglądania, a uchylne okienka wzbudzają w dziecku ciekawość do odkrywania tego, co kryje się pod nimi. Ten rodzaj książeczek niesie za sobą nie tylko korzyści intelektualne, ale także rozwijanie zdolności motorycznych i pobudzenie sensoryki. Dzięki temu, że dziecko może być aktywne podczas czytania, chętniej skupi uwagę na danej czynności.

Wielkie sprawy małego człowieka

Książki dla 3-latka to już całkiem poważna literatura. Przekazują one mnóstwo wartości, wprowadzają w świat fantastyczny i edukacyjny. Różnorodna tematyka - od krótkich opowiadań i historyjek, bajek aż do tematyki edukacyjnej, która wprowadza dziecko w naukę podstawowych umiejętności: rozpoznawanie kolorów, proste liczenie, nauka kształtów, określenie emocji - to wszystko sprawia, że nawet najbardziej zbuntowany trzylatek poświęci chwilę rodzicowi i z nim poczyta. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze książeczki dla dzieci od 1-3 roku życia.

Książeczki dla 2-latka - jakie wybrać? Książki dla dzieci 2 latka 3 latka

Wybór książeczek dla dziecka w tym wieku to niełatwe wyzwanie. Maluch na tym etapie ma już swoje upodobania, a słynny bunt 2-latka nie sprzyja wyborowi. Dzieci szybko się frustrują, nudzą i złoszczą, przez co zajęcie ich na dłuższą chwilę często bywa niemożliwe. Oto 3 proste porady, które zwiększą szansę, że książka zainteresuje Twojego dwulatka:

  • Wybieraj książeczki sensoryczne - w tym wieku brzdące kochają dotykanie różnych struktur, kręcenie kółeczkami czy manipulowanie przedmiotami. Czytając książkę i odgrywając rolę, na pewno przykujesz jego uwagę.
  • Zainteresowania dziecka są bardzo ważne. Jeśli Twój maluch lubi koparki czy samochody, wybierz książkę, która będzie miała mnóstwo ilustracji związanych z jego pasją. Dwulatek poczuje się rozumiany i z radością chwyci ją do ręki.
  • Zwróć uwagę na prostą fabułę - w tym wieku dzieci nie lubią zawiłych i długich historii, ponieważ szybko je to nudzi. Świetnym rozwiązaniem jest zadawanie pytań pomiędzy wierszami bajki.

FAQ

Jak zachęcić roczne dziecko do czytania?

Po pierwsze, liczy się Twój spokój. Maluszki w tym wieku często bywają niecierpliwe i szybko się nudzą. W ciągu dnia możesz po prostu przeglądać książeczki z dzieckiem i opowiadać, co znajduje się na ilustracjach. Wieczorami wprowadź rutynę, do której między innymi będzie należało czytanie książki. Gdy odłożysz dziecko do łóżeczka, zapal delikatne światło i spokojnym, stonowanym głosem przeczytaj mu bajkę. Na początku maluch może się niepokoić, jednak z każdym dniem będzie go to coraz bardziej interesować.

Jakie książki dla 1-3 lat?

Wśród popularnych książeczek dla 1-3 latków znajdują się: "Pucio", "Feluś i Gucio" czy "Kicia Kocia". To ulubieni bohaterowie dzieci na przestrzeni ostatnich lat. Książeczki te niosą za sobą wartościowy przekaz, wprowadzają w świat emocji oraz doświadczeń. Dzięki prostym sformułowaniom dzieci rozumieją, co ma im do przekazania autor książki i chętnie do nich wracają.

Jakie książki wspierające rozwój mowy wybrać?

Tutaj doskonale spiszą się książeczki z serii "100 pierwszych słów", "Pucio uczy się mówić", ale także książki odkrywcze. Za pomocą wyrazów dźwiękonaśladowczych możemy wprowadzać dziecko w świat mowy, nazywając wykonywane czynności czy wydając dźwięki, takie jak wydaje zwierzę.

pixel